Amor

Nedávno jsme s týmem řešili i případ brutálního napadení malého štěněte, na který jsme byli upozornění.  Případ se odehrál v pražských Kbelích. A byl jsem hluboce otřesený z míry agresivity a bezcitnosti s jakou majitel štěně ve videu, které se nám dostalo do rukou, bije. Bohužel, štěně nebylo majiteli odebráno v okamžiku nahlášení týrání. Apeloval jsem na rychlé jednání Policie České republiky i Státní veterinární správa a žádal o zajištění bezpečí štěněte, což se nakonec povedlo. Pejsek byl kromě všeho ve velmi špatném výživovém stavu.

Nyní je případ nadále v řešení, které bude ještě chvíli trvat. V tom se musíme asi obrnit trpělivostí. Pověřené instituce i Policie ČR potřebují čas, aby mohl být případ řádně prošetřený a aby z něj mohly být vyvozeny odpovídající a já pevně věřím, že tvrdé postihy.

Nicméně, štěňátku se dostává veškeré péče, která mu jednoznačně svědčí. Krásně jí a nabírá váhu. Je to chytrý a učenlivý pejsek. Navíc se mu dostává zkušeného vedení a bohatého vyžití, které je důležité pro jeho celkové zotavení a další vývoj.